

Detailní popis produktu
Další z nadčasových experimentů id Glenlivet zraje v první náplni amerických bílých dubových ex-bourbon sudech. Vůně: Matné Shreddies, kokosové creme brulée a vanilkový cukr. Hrozinky stěhujeme do marmelády se špetkou černého rybízu. Pečené plátky jablek s vanilkovým krémem. S vodou je dále otevírá - gumové medvídky, hrušky s nádechem kapradí, jemné květinové soapiness a trocha máslového karamelu. Chuť: Po druhé, Oomph! Výkonná se sladkostí toast dubu. Rebarbora a pudink, vařené sladkosti na druhém doušku. Voda přidává banány. Závěr : Mírně kouřový - dub a mandle - dobrota, s vodou vystupují citrusy, je vskutku "osvěžující". Celkově: Docela sladší, více vanilky, méně dřeva a koření . Velmi dobrá , přirozená (nebo nadurrally ... nadurra, inu přírodní ... ). Po vydání daňového zákonu v r. 1823, který umožnil legalizaci černých palíren, George Smith byl první, kdo svoji palírnu přihlásil k legalizaci (1824). Z počátku provozoval palírnu na své farmě, v r. 1858 vybudoval novou palírnu na současné lokalitě. Jméno Glenlivet se záhy stalo ve světě whisky známým a začaly ho používat i jiné palírny. V r. 1880 je John Gordon Smith (syn zakladatele) zažaloval a spor o značku (částečně) vyhrál. Palírna Glenlivet se stala The Glenlivet a ostatní palírny toto jméno smí používat pouze jako přídomek. Současný majitel (Pernod-Ricard) se snaží jít ještě dále a přimět konkurenci, aby jméno Glenlivet opustila úplně. S výjimkou druhé světové války byla palírna v provozu celou dobu své existence.Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Palírna Glenlivet
Po vydání daňového zákonu v r. 1823, který umožnil legalizaci černých palíren, George Smith byl první, kdo svoji palírnu přihlásil k legalizaci (1824). Z počátku provozoval palírnu na své farmě, v r. 1858 vybudoval novou palírnu na současné lokalitě. Jméno Glenlivet se záhy stalo ve světě whisky známým a začaly ho používat i jiné palírny. V r. 1880 je John Gordon Smith (syn zakladatele) zažaloval a spor o značku (částečně) vyhrál. Palírna Glenlivet se stala The Glenlivet a ostatní palírny toto jméno smí používat pouze jako přídomek. Současný majitel (Pernod-Ricard) se snaží jít ještě dále a přimět konkurenci, aby jméno Glenlivet opustila úplně. S výjimkou druhé světové války byla palírna v provozu celou dobu své existence.
Klíčové informace ohledně palírny Glenlivet
- Správná výslovnost: glen•liv•it
- Oblast: Speyside
- Založena: 1824
- Majitel: Chivas Brothers Ltd. (Pernod Ricard)
- Kapacita: 21+ mil. litrů
Palírna se už roky přetahuje s palírnou Glenfiddich o titul nejprodávanější skotské single malt whisky na světě. Až na rok 2014 je však stále v těsném závěsu. V roce 2020 však pandemie dopadla tvrději na prodeje whisky Glenfiddich (-21%), zatímco whisky Glenlivet se propadla pouze o 4%. Pro tentokrát se tak obě palírny rozešly smírně s 14,5 milionem prodaných lahví. Glenlivet si však už několik desetiletí drží prvenství v USA, na jednom z nejdůležitějších trhů na světě.